Chiński Yuan Renminbi na Rubel rosyjski

Aby przeliczyć Chiński Yuan Renminbi na Rubel rosyjski, wprowadź wymaganą kwotę po lewej stronie konwertera. Aby odwrócić konwersję, należy zamienić waluty. Chiński Yuan Renminbi na Rubel rosyjski można przeliczyć za pomocą konwertera walut Gidfinance-pl.com. Dane aktualizowane codziennie na naszej stronie - aktualny kurs CNY do RUB pobierany jest z oficjalnych źródeł.

Kwota

Z

Do

1 CNY = RUB

Aktualizacje informacji: 06.09.23 00:00

Aby obliczyć koszt przeliczenia waluty obcej, używamy kursów 152 walut z rynku światowego.

CNY Chiński Yuan Renminbi

Kraj zastosowania:
ChRL

Waluta

CNY

Kod

156

Symbol

¥

Nominały monet w obiegu:
1 juan, 5, 2 i 1 jiao.

Nominały banknotów w obiegu:
100, 50, 20, 10, 5, 2 (rzadko) i 1 juan, a także 5, 2 i 1 jiao.

Odniesienie do historii:
Chiński juan jest oficjalną walutą Chińskiej Republiki Ludowej. Do początku XX wieku w Chinach do osadnictwa na dużą skalę używano sztabek srebra - lianów. Drobnych zakupów dokonywano za pomocą brązo...wych okrągłych monet z kwadratowym otworem pośrodku - qian, który Europejczycy nazywają „keshi”. Srebrne juany zaczęto wytwarzać w 1835 roku. Używanie srebrnych monet i srebrnych liangów zostało zakazane w Chinach w 1935 roku. Zamiast tego zaczął rosnąć boom na papierowe pieniądze – fabi. Pewne złagodzenie polityki pieniężnej nastąpiło dopiero w 2005 roku, kiedy władze chińskie dokonały rewaluacji juana, podnosząc jego wartość o 2%. Do 2008 r. juan umocnił się o ponad 20% do 6,82 juana za dolara. Niemniej jednak nawet dzisiaj ChRL nadal cieszy się pewnymi korzyściami w handlu zagranicznym, które opierają się na niedowartościowanym kursie waluty krajowej.

RUB Rubel rosyjski

Kraj zastosowania:
Rosja

Waluta

RUB

Kod

643

Symbol

Nominały monet w obiegu:
1, 2, 5, 10 rubli.

Nominały banknotów w obiegu:
50, 100, 200, 500, 1000, 2000, 5000 rubli.

Odniesienie do historii:
Rubel rosyjski jest jednostką monetarną Federacji Rosyjskiej. Na obecnym terytorium Rosji rubel był używany jako środek płatniczy od XIII wieku. Pojawiła się opinia, że wyrażenie „rubel... pochodzi od innego czasownika „wyciąć”. Dziś jednak udowodniono, że rubel z jakiegoś powodu zawdzięcza swoją nazwę starożytnej technologii produkcji monet. Początkowo rubel miał postać monety z pewną ilością szlachetnego metalu. Ale w 1769 roku pojawiły się pierwsze papierowe pieniądze. Na współczesnych rosyjskich banknotach przedstawiono zabytki architektoniczne różnych miast kraju: na przedniej stronie banknotu o nominale 5 tys. - pomnik Murawjowa-Amurskiego w Chabarowsku, na odwrocie - most przez Amur

1 CNY na 1 RUB harmonogram

FAQ

Jak przeliczyć Chiński Yuan Renminbi do Rubel rosyjski za pomocą kalkulatora?

Kalkulator Chiński Yuan Renminbi w Rubel rosyjski online jest łatwe w użyciu. Wystarczy wpisać wymaganą kwotę. jednostki walutowe, dzięki czemu dane są obliczane automatycznie.

Przelicznik online Chiński Yuan Renminbi na Rubel rosyjski

Konwerter walut online to narzędzie, które pozwoli Ci obliczyć stosunek aktualnych kursów walut do sumy świat na dziś.

Dynamika kursu wymiany

W ciągu ostatnich 7 dni kurs Chiński Yuan Renminbi do Rubel rosyjski zmienił się o 7.1148%, z na 7.1148 CNY na RUB.

W ciągu ostatnich 30 dni kurs Chiński Yuan Renminbi do Rubel rosyjski zmienił się o 3.9%, z 6.8483 na 7.1148 CNY na RUB.

W ciągu ostatnich 365 dni kurs Chiński Yuan Renminbi do Rubel rosyjski zmienił się o 10.3%, z 6.4509 na 7.1148 CNY na RUB.