Tenge kazachstańskie na Euro

Aby przeliczyć Tenge kazachstańskie na Euro, wprowadź wymaganą kwotę po lewej stronie konwertera. Aby odwrócić konwersję, należy zamienić waluty. Tenge kazachstańskie na Euro można przeliczyć za pomocą konwertera walut Gidfinance-pl.com. Dane aktualizowane codziennie na naszej stronie - aktualny kurs KZT do EUR pobierany jest z oficjalnych źródeł.

Kwota

Z

Do

1 KZT = EUR

Aktualizacje informacji: 06.09.23 00:00

Aby obliczyć koszt przeliczenia waluty obcej, używamy kursów 152 walut z rynku światowego.

KZT Tenge kazachstańskie

Kraj zastosowania:
Kazachstan

Waluta

KZT

Kod

398

Symbol

Nominały monet w obiegu:
50, 20, 10 i 5 tiyn.

Nominały banknotów w obiegu:
10 tys., 5 tys., 2 tys., 1 tys., 500 i 200 tenge.

Odniesienie do historii:
Tenge kazachskie (kazachskie) jest narodową walutą Kazachstanu. Historia kazachskiego tenge rozpoczyna się 15 listopada 1993 roku, kiedy waluta została wprowadzona do obiegu. Wcześniej mieszkańcy uży...wali różnych środków walutowych. Ostatnią używaną walutą jest rubel sowiecki, który był w kraju, gdy Kazachstan był częścią ZSRR. Według archeologów pierwsze pieniądze, które pojawiły się na terytorium Kazachstanu, są pochodzenia chińskiego. I nie jest to zaskakujące, skoro kraj ten znajdował się na Wielkim Jedwabnym Szlaku łączącym Europę i Azję. Od VI wieku w obiegu pojawiają się monety władców tureckich. A od VIII wieku stepowi koczownicy w regionie byli najeżdżani przez Arabów i osadnictwo zaczęto przeprowadzać w srebrnych dyrhemach. Pierwsze mennice pojawiły się w tak starożytnych miastach jak Baraba, Ispidzhab, Taraz. Surowcem do bicia były tutejsze kopalnie srebra położone w górnym biegu rzek Talas i Akhangaran.

EUR Euro

Kraj zastosowania:
Unia Europejska, Austria, Wyspy Alandzkie, Andora, Belgia, Watykan, Gwadelupa, Gujana, Niemcy, Grecja, Irlandia, Hiszpania, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Majotta, Malta, Martynika, Monako, Niderlandy, Portugalia, Reunion, San Marino , Saint Pierre i Miquelon, Finlandia, Francja, Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne

Waluta

EUR

Kod

978

Symbol

Nominały monet w obiegu:
2 i 1 euro, 50, 20, 10, 5, 2 i 1 cent.

Nominały banknotów w obiegu:
500, 200, 100, 50, 20, 10 i 5 euro.

Odniesienie do historii:
Euro to światowa waluta na równi z dolarem amerykańskim. Jest to również waluta rezerwowa (obok dolara, funta szterlinga, jena japońskiego, juana chińskiego i franka szwajcarskiego). Symbol eu...ro, €, jest symbolem greckiej litery epsilon. Zgodnie z normami znak nadrukowany jest w kolorze żółtym na niebieskim tle. Znak symbolizuje Europę, a dwie równoległe linie oznaczają niezawodność i stabilność. Czasami znak jest pisany jednym pociągnięciem zamiast dwóch. Euro jest oficjalną walutą 19 krajów UE (Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Austria, Belgia, Holandia, Finlandia, Grecja, Słowenia, Słowacja, Litwa, Łotwa, Estonia, Irlandia, Luksemburg, Cypr, Malta).

1 KZT na 1 EUR harmonogram

FAQ

Jak przeliczyć Tenge kazachstańskie do Euro za pomocą kalkulatora?

Kalkulator Tenge kazachstańskie w Euro online jest łatwe w użyciu. Wystarczy wpisać wymaganą kwotę. jednostki walutowe, dzięki czemu dane są obliczane automatycznie.

Przelicznik online Tenge kazachstańskie na Euro

Konwerter walut online to narzędzie, które pozwoli Ci obliczyć stosunek aktualnych kursów walut do sumy świat na dziś.

Dynamika kursu wymiany

W ciągu ostatnich 7 dni kurs Tenge kazachstańskie do Euro zmienił się o 472.09%, z na 472.09 KZT na EUR.

W ciągu ostatnich 30 dni kurs Tenge kazachstańskie do Euro zmienił się o 1.8%, z 463.9492 na 472.09 KZT na EUR.

W ciągu ostatnich 365 dni kurs Tenge kazachstańskie do Euro zmienił się o 10.8%, z 426.1468 na 472.09 KZT na EUR.