Rubel rosyjski na Tenge kazachstańskie

Aby przeliczyć Rubel rosyjski na Tenge kazachstańskie, wprowadź wymaganą kwotę po lewej stronie konwertera. Aby odwrócić konwersję, należy zamienić waluty. Rubel rosyjski na Tenge kazachstańskie można przeliczyć za pomocą konwertera walut Gidfinance-pl.com. Dane aktualizowane codziennie na naszej stronie - aktualny kurs RUB do KZT pobierany jest z oficjalnych źródeł.

Kwota

Z

Do

1 RUB = KZT

Aktualizacje informacji: 06.08.23 23:00

Aby obliczyć koszt przeliczenia waluty obcej, używamy kursów 152 walut z rynku światowego.

RUB Rubel rosyjski

Kraj zastosowania:
Rosja

Waluta

RUB

Kod

643

Symbol

Nominały monet w obiegu:
1, 2, 5, 10 rubli.

Nominały banknotów w obiegu:
50, 100, 200, 500, 1000, 2000, 5000 rubli.

Odniesienie do historii:
Rubel rosyjski jest jednostką monetarną Federacji Rosyjskiej. Na obecnym terytorium Rosji rubel był używany jako środek płatniczy od XIII wieku. Pojawiła się opinia, że wyrażenie „rubel” pochodzi od ...innego czasownika „wyciąć”. Dziś jednak udowodniono, że rubel z jakiegoś powodu zawdzięcza swoją nazwę starożytnej technologii produkcji monet. Początkowo rubel miał postać monety z pewną ilością szlachetnego metalu. Ale w 1769 roku pojawiły się pierwsze papierowe pieniądze. Na współczesnych rosyjskich banknotach przedstawiono zabytki architektoniczne różnych miast kraju: na przedniej stronie banknotu o nominale 5 tys. - pomnik Murawjowa-Amurskiego w Chabarowsku, na odwrocie - most przez Amur

KZT Tenge kazachstańskie

Kraj zastosowania:
Kazachstan

Waluta

KZT

Kod

398

Symbol

Nominały monet w obiegu:
50, 20, 10 i 5 tiyn.

Nominały banknotów w obiegu:
10 tys., 5 tys., 2 tys., 1 tys., 500 i 200 tenge.

Odniesienie do historii:
Tenge kazachskie (kazachskie) jest narodową walutą Kazachstanu. Historia kazachskiego tenge rozpoczyna się 15 listopada 1993 roku, kiedy waluta została wprowadzona do obiegu. Wcześniej mieszkań...cy używali różnych środków walutowych. Ostatnią używaną walutą jest rubel sowiecki, który był w kraju, gdy Kazachstan był częścią ZSRR. Według archeologów pierwsze pieniądze, które pojawiły się na terytorium Kazachstanu, są pochodzenia chińskiego. I nie jest to zaskakujące, skoro kraj ten znajdował się na Wielkim Jedwabnym Szlaku łączącym Europę i Azję. Od VI wieku w obiegu pojawiają się monety władców tureckich. A od VIII wieku stepowi koczownicy w regionie byli najeżdżani przez Arabów i osadnictwo zaczęto przeprowadzać w srebrnych dyrhemach. Pierwsze mennice pojawiły się w tak starożytnych miastach jak Baraba, Ispidzhab, Taraz. Surowcem do bicia były tutejsze kopalnie srebra położone w górnym biegu rzek Talas i Akhangaran.

1 RUB na 1 KZT harmonogram

FAQ

Jak przeliczyć Rubel rosyjski do Tenge kazachstańskie za pomocą kalkulatora?

Kalkulator Rubel rosyjski w Tenge kazachstańskie online jest łatwe w użyciu. Wystarczy wpisać wymaganą kwotę. jednostki walutowe, dzięki czemu dane są obliczane automatycznie.

Przelicznik online Rubel rosyjski na Tenge kazachstańskie

Konwerter walut online to narzędzie, które pozwoli Ci obliczyć stosunek aktualnych kursów walut do sumy świat na dziś.

Dynamika kursu wymiany

W ciągu ostatnich 7 dni kurs Rubel rosyjski do Tenge kazachstańskie zmienił się o 62.15%, z 58.865002 na 62.15 RUB na KZT.

W ciągu ostatnich 30 dni kurs Rubel rosyjski do Tenge kazachstańskie zmienił się o 3%, z 60.34 na 62.15 RUB na KZT.

W ciągu ostatnich 365 dni kurs Rubel rosyjski do Tenge kazachstańskie zmienił się o -16%, z 73.9975 na 62.15 RUB na KZT.