Frank szwajcarski na Funt szterling

Aby przeliczyć Frank szwajcarski na Funt szterling, wprowadź wymaganą kwotę po lewej stronie konwertera. Aby odwrócić konwersję, należy zamienić waluty. Frank szwajcarski na Funt szterling można przeliczyć za pomocą konwertera walut Gidfinance-pl.com. Dane aktualizowane codziennie na naszej stronie - aktualny kurs CHF do GBP pobierany jest z oficjalnych źródeł.

Kwota

Z

Do

1 CHF = GBP

Aktualizacje informacji: 10.01.23 16:00

Aby obliczyć koszt przeliczenia waluty obcej, używamy kursów 152 walut z rynku światowego.

CHF Frank szwajcarski

Kraj zastosowania:
Liechtenstein, Szwajcaria

Waluta

CHF

Kod

756

Symbol

-

Nominały monet w obiegu:
5, 2 i 1 frank, a także 50, 20, 10 i 5 rappen.

Nominały banknotów w obiegu:
1000, 200, 100, 50, 20 i 10 franków.

Odniesienie do historii:
Frank szwajcarski jest oficjalną walutą Szwajcarii. Historia współczesnego franka szwajcarskiego sięga 7 maja 1850 roku. Do tego dnia w kraju nie istniał jeden system monetarny: własne pieniądze emit...owało 25 kantonów i półkantonów, 16 miast i opactw. W obiegu znajdowało się około 860 rodzajów monet o różnej wartości i nominałach. Co więcej, większość obiegu pieniężnego dotyczyła ogólnie pieniądza zagranicznego. Sytuację zmieniła konstytucja z 1848 r., zgodnie z którą wprowadzono jedną walutę narodową. Dzięki elastycznemu kursowi walutowemu, silnemu rozwojowi szwajcarskiej gospodarki i stabilności politycznej kraju frank szwajcarski jest jedną z najbardziej stabilnych walut na świecie i cieszy się dużym zainteresowaniem jako waluta rezerwowa. Tradycyjnie odnosi się do walut rajów podatkowych lub stref offshore, z zerową inflacją i prawnie ustalonymi rezerwami złota i walut obcych na poziomie co najmniej 40%. Warunek ten, wprowadzony w latach 20. XX wieku, został jednak zniesiony 1 maja 2000 r. na skutek zmian w konstytucji szwajcarskiej. Wysokie zaufanie inwestorów międzynarodowych jest przyczyną tendencji wzrostowej kursu franka w stosunku do większości innych walut krajowych.

GBP Funt szterling

Kraj zastosowania:
Wielka Brytania, Georgia Południowa i Sandwich Południowy

Waluta

GBP

Kod

826

Symbol

£

Nominały monet w obiegu:
1 funt szterling, 50, 20, 10, 5, 2 pensy, 1 pens.

Nominały banknotów w obiegu:
50, 20, 10, 5, 2, 1 funt szterling.

Odniesienie do historii:
Funt brytyjski jest oficjalną walutą Wielkiej Brytanii. Kod banku - GBP. W XII wieku szterling nazywano angielskimi srebrnymi monetami. 240 szterlingów ważył nieco ponad 373 gramy - to był funt.... Po łacinie pondus oznacza wagę, ociężałość. Oznacza to, że początkowo funt szterling naprawdę oznaczał „funt czystego srebra”. Widoczny jest związek ze staroangielskim leksemem steorling - „gwiazdka”. To właśnie gwiazdy przedstawiały srebrne monety produkowane w Normandii. Easterling Silver (dosłownie: srebro z ziem wschodnich) – wytrzymałe monety wykonane z trwałego stopu srebra, powstałe na północy współczesnych Niemiec – tereny te były dawniej nazywane Easterlingami.

1 CHF na 1 GBP harmonogram

FAQ

Jak przeliczyć Frank szwajcarski do Funt szterling za pomocą kalkulatora?

Kalkulator Frank szwajcarski w Funt szterling online jest łatwe w użyciu. Wystarczy wpisać wymaganą kwotę. jednostki walutowe, dzięki czemu dane są obliczane automatycznie.

Przelicznik online Frank szwajcarski na Funt szterling

Konwerter walut online to narzędzie, które pozwoli Ci obliczyć stosunek aktualnych kursów walut do sumy świat na dziś.

Dynamika kursu wymiany

W ciągu ostatnich 7 dni kurs Frank szwajcarski do Funt szterling zmienił się o 0.9148%, z na 0.91482 CHF na GBP.

W ciągu ostatnich 30 dni kurs Frank szwajcarski do Funt szterling zmienił się o 3.7%, z 0.8823 na 0.91482 CHF na GBP.

W ciągu ostatnich 365 dni kurs Frank szwajcarski do Funt szterling zmienił się o -7.5%, z 0.9893 na 0.91482 CHF na GBP.