Frank szwajcarski na Dolar amerykański

Aby przeliczyć Frank szwajcarski na Dolar amerykański, wprowadź wymaganą kwotę po lewej stronie konwertera. Aby odwrócić konwersję, należy zamienić waluty. Frank szwajcarski na Dolar amerykański można przeliczyć za pomocą konwertera walut Gidfinance-pl.com. Dane aktualizowane codziennie na naszej stronie - aktualny kurs CHF do USD pobierany jest z oficjalnych źródeł.

Kwota

Z

Do

1 CHF = USD

Aktualizacje informacji: 10.01.23 18:00

Aby obliczyć koszt przeliczenia waluty obcej, używamy kursów 152 walut z rynku światowego.

CHF Frank szwajcarski

Kraj zastosowania:
Liechtenstein, Szwajcaria

Waluta

CHF

Kod

756

Symbol

-

Nominały monet w obiegu:
5, 2 i 1 frank, a także 50, 20, 10 i 5 rappen.

Nominały banknotów w obiegu:
1000, 200, 100, 50, 20 i 10 franków.

Odniesienie do historii:
Frank szwajcarski jest oficjalną walutą Szwajcarii. Historia współczesnego franka szwajcarskiego sięga 7 maja 1850 roku. Do tego dnia w kraju nie istniał jeden system monetarny: własne pieniądze emit...owało 25 kantonów i półkantonów, 16 miast i opactw. W obiegu znajdowało się około 860 rodzajów monet o różnej wartości i nominałach. Co więcej, większość obiegu pieniężnego dotyczyła ogólnie pieniądza zagranicznego. Sytuację zmieniła konstytucja z 1848 r., zgodnie z którą wprowadzono jedną walutę narodową. Dzięki elastycznemu kursowi walutowemu, silnemu rozwojowi szwajcarskiej gospodarki i stabilności politycznej kraju frank szwajcarski jest jedną z najbardziej stabilnych walut na świecie i cieszy się dużym zainteresowaniem jako waluta rezerwowa. Tradycyjnie odnosi się do walut rajów podatkowych lub stref offshore, z zerową inflacją i prawnie ustalonymi rezerwami złota i walut obcych na poziomie co najmniej 40%. Warunek ten, wprowadzony w latach 20. XX wieku, został jednak zniesiony 1 maja 2000 r. na skutek zmian w konstytucji szwajcarskiej. Wysokie zaufanie inwestorów międzynarodowych jest przyczyną tendencji wzrostowej kursu franka w stosunku do większości innych walut krajowych.

USD Dolar amerykański

Kraj zastosowania:
USA, Samoa Amerykańskie, Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Wyspy Dziewicze (USA), Timor Wschodni, Haiti, Guam, Wyspy Marshalla, Mikronezja, Palau, Panama, Portoryko, Mariany Północne, Wyspy Turks i Caicos, Ekwador

Waluta

USD

Kod

840

Symbol

$

Nominały monet w obiegu:
1, 50, 25, 10, 5 i 1 cent.

Nominały banknotów w obiegu:
100, 50, 20, 10, 5, 2, 1 dolar.

Odniesienie do historii:
Dolar amerykański jest oficjalną walutą kraju i jedną ze światowych walut rezerwowych. Nazwa „dolar” jest drugorzędna w stosunku do nazwy srebrnej monety europejskiej. Jego pojawienie się ...przypada na okres od 1775 do 1783 (podczas wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych). Początkowo dolary miały jedynie formę monet, banknoty papierowe zaczęto drukować znacznie później. Do 1861 roku w Stanach Zjednoczonych nie było takiej struktury finansowej jak Bank Centralny. Oznacza to, że przez około 75 lat nie było kontroli nad emisją dolarów. Obrazy dolara są przed oczami wszystkich. Wszyscy wiedzą, że dolar jest ozdobiony portretami prezydentów i dużą liczbą symboli. Nic dziwnego, że ta waluta często staje się bohaterem teorii spiskowych. Banknoty federalne emitowane od 1861 roku do dnia dzisiejszego są prawnym środkiem płatniczym.

1 CHF na 1 USD harmonogram

FAQ

Jak przeliczyć Frank szwajcarski do Dolar amerykański za pomocą kalkulatora?

Kalkulator Frank szwajcarski w Dolar amerykański online jest łatwe w użyciu. Wystarczy wpisać wymaganą kwotę. jednostki walutowe, dzięki czemu dane są obliczane automatycznie.

Przelicznik online Frank szwajcarski na Dolar amerykański

Konwerter walut online to narzędzie, które pozwoli Ci obliczyć stosunek aktualnych kursów walut do sumy świat na dziś.

Dynamika kursu wymiany

W ciągu ostatnich 7 dni kurs Frank szwajcarski do Dolar amerykański zmienił się o 0.9148%, z na 0.91482 CHF na USD.

W ciągu ostatnich 30 dni kurs Frank szwajcarski do Dolar amerykański zmienił się o 3.7%, z 0.8823 na 0.91482 CHF na USD.

W ciągu ostatnich 365 dni kurs Frank szwajcarski do Dolar amerykański zmienił się o -7.5%, z 0.9893 na 0.91482 CHF na USD.