Euro na Frank szwajcarski

Aby przeliczyć Euro na Frank szwajcarski, wprowadź wymaganą kwotę po lewej stronie konwertera. Aby odwrócić konwersję, należy zamienić waluty. Euro na Frank szwajcarski można przeliczyć za pomocą konwertera walut Gidfinance-pl.com. Dane aktualizowane codziennie na naszej stronie - aktualny kurs EUR do CHF pobierany jest z oficjalnych źródeł.

Kwota

Z

Do

1 EUR = CHF

Aktualizacje informacji: 06.09.23 00:00

Aby obliczyć koszt przeliczenia waluty obcej, używamy kursów 152 walut z rynku światowego.

EUR Euro

Kraj zastosowania:
Unia Europejska, Austria, Wyspy Alandzkie, Andora, Belgia, Watykan, Gwadelupa, Gujana, Niemcy, Grecja, Irlandia, Hiszpania, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Majotta, Malta, Martynika, Monako, Niderlandy, Portugalia, Reunion, San Marino , Saint Pierre i Miquelon, Finlandia, Francja, Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne

Waluta

EUR

Kod

978

Symbol

Nominały monet w obiegu:
2 i 1 euro, 50, 20, 10, 5, 2 i 1 cent.

Nominały banknotów w obiegu:
500, 200, 100, 50, 20, 10 i 5 euro.

Odniesienie do historii:
Euro to światowa waluta na równi z dolarem amerykańskim. Jest to również waluta rezerwowa (obok dolara, funta szterlinga, jena japońskiego, juana chińskiego i franka szwajcarskiego). Symbol euro, €, ...jest symbolem greckiej litery epsilon. Zgodnie z normami znak nadrukowany jest w kolorze żółtym na niebieskim tle. Znak symbolizuje Europę, a dwie równoległe linie oznaczają niezawodność i stabilność. Czasami znak jest pisany jednym pociągnięciem zamiast dwóch. Euro jest oficjalną walutą 19 krajów UE (Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Austria, Belgia, Holandia, Finlandia, Grecja, Słowenia, Słowacja, Litwa, Łotwa, Estonia, Irlandia, Luksemburg, Cypr, Malta).

CHF Frank szwajcarski

Kraj zastosowania:
Liechtenstein, Szwajcaria

Waluta

CHF

Kod

756

Symbol

-

Nominały monet w obiegu:
5, 2 i 1 frank, a także 50, 20, 10 i 5 rappen.

Nominały banknotów w obiegu:
1000, 200, 100, 50, 20 i 10 franków.

Odniesienie do historii:
Frank szwajcarski jest oficjalną walutą Szwajcarii. Historia współczesnego franka szwajcarskiego sięga 7 maja 1850 roku. Do tego dnia w kraju nie istniał jeden system monetarny: własne pienią...dze emitowało 25 kantonów i półkantonów, 16 miast i opactw. W obiegu znajdowało się około 860 rodzajów monet o różnej wartości i nominałach. Co więcej, większość obiegu pieniężnego dotyczyła ogólnie pieniądza zagranicznego. Sytuację zmieniła konstytucja z 1848 r., zgodnie z którą wprowadzono jedną walutę narodową. Dzięki elastycznemu kursowi walutowemu, silnemu rozwojowi szwajcarskiej gospodarki i stabilności politycznej kraju frank szwajcarski jest jedną z najbardziej stabilnych walut na świecie i cieszy się dużym zainteresowaniem jako waluta rezerwowa. Tradycyjnie odnosi się do walut rajów podatkowych lub stref offshore, z zerową inflacją i prawnie ustalonymi rezerwami złota i walut obcych na poziomie co najmniej 40%. Warunek ten, wprowadzony w latach 20. XX wieku, został jednak zniesiony 1 maja 2000 r. na skutek zmian w konstytucji szwajcarskiej. Wysokie zaufanie inwestorów międzynarodowych jest przyczyną tendencji wzrostowej kursu franka w stosunku do większości innych walut krajowych.

1 EUR na 1 CHF harmonogram

FAQ

Jak przeliczyć Euro do Frank szwajcarski za pomocą kalkulatora?

Kalkulator Euro w Frank szwajcarski online jest łatwe w użyciu. Wystarczy wpisać wymaganą kwotę. jednostki walutowe, dzięki czemu dane są obliczane automatycznie.

Przelicznik online Euro na Frank szwajcarski

Konwerter walut online to narzędzie, które pozwoli Ci obliczyć stosunek aktualnych kursów walut do sumy świat na dziś.

Dynamika kursu wymiany

W ciągu ostatnich 7 dni kurs Euro do Frank szwajcarski zmienił się o 1.0269%, z na 1.0269 EUR na CHF.

W ciągu ostatnich 30 dni kurs Euro do Frank szwajcarski zmienił się o 2.4%, z 1.0029 na 1.0269 EUR na CHF.

W ciągu ostatnich 365 dni kurs Euro do Frank szwajcarski zmienił się o 24.1%, z 0.8278 na 1.0269 EUR na CHF.