Euro na Tenge kazachstańskie

Aby przeliczyć Euro na Tenge kazachstańskie, wprowadź wymaganą kwotę po lewej stronie konwertera. Aby odwrócić konwersję, należy zamienić waluty. Euro na Tenge kazachstańskie można przeliczyć za pomocą konwertera walut Gidfinance-pl.com. Dane aktualizowane codziennie na naszej stronie - aktualny kurs EUR do KZT pobierany jest z oficjalnych źródeł.

Kwota

Z

Do

1 EUR = KZT

Aktualizacje informacji: 06.09.23 00:00

Aby obliczyć koszt przeliczenia waluty obcej, używamy kursów 152 walut z rynku światowego.

EUR Euro

Kraj zastosowania:
Unia Europejska, Austria, Wyspy Alandzkie, Andora, Belgia, Watykan, Gwadelupa, Gujana, Niemcy, Grecja, Irlandia, Hiszpania, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Majotta, Malta, Martynika, Monako, Niderlandy, Portugalia, Reunion, San Marino , Saint Pierre i Miquelon, Finlandia, Francja, Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne

Waluta

EUR

Kod

978

Symbol

Nominały monet w obiegu:
2 i 1 euro, 50, 20, 10, 5, 2 i 1 cent.

Nominały banknotów w obiegu:
500, 200, 100, 50, 20, 10 i 5 euro.

Odniesienie do historii:
Euro to światowa waluta na równi z dolarem amerykańskim. Jest to również waluta rezerwowa (obok dolara, funta szterlinga, jena japońskiego, juana chińskiego i franka szwajcarskiego). Symbol euro, €, ...jest symbolem greckiej litery epsilon. Zgodnie z normami znak nadrukowany jest w kolorze żółtym na niebieskim tle. Znak symbolizuje Europę, a dwie równoległe linie oznaczają niezawodność i stabilność. Czasami znak jest pisany jednym pociągnięciem zamiast dwóch. Euro jest oficjalną walutą 19 krajów UE (Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Austria, Belgia, Holandia, Finlandia, Grecja, Słowenia, Słowacja, Litwa, Łotwa, Estonia, Irlandia, Luksemburg, Cypr, Malta).

KZT Tenge kazachstańskie

Kraj zastosowania:
Kazachstan

Waluta

KZT

Kod

398

Symbol

Nominały monet w obiegu:
50, 20, 10 i 5 tiyn.

Nominały banknotów w obiegu:
10 tys., 5 tys., 2 tys., 1 tys., 500 i 200 tenge.

Odniesienie do historii:
Tenge kazachskie (kazachskie) jest narodową walutą Kazachstanu. Historia kazachskiego tenge rozpoczyna się 15 listopada 1993 roku, kiedy waluta została wprowadzona do obiegu. Wcześniej mieszkań...cy używali różnych środków walutowych. Ostatnią używaną walutą jest rubel sowiecki, który był w kraju, gdy Kazachstan był częścią ZSRR. Według archeologów pierwsze pieniądze, które pojawiły się na terytorium Kazachstanu, są pochodzenia chińskiego. I nie jest to zaskakujące, skoro kraj ten znajdował się na Wielkim Jedwabnym Szlaku łączącym Europę i Azję. Od VI wieku w obiegu pojawiają się monety władców tureckich. A od VIII wieku stepowi koczownicy w regionie byli najeżdżani przez Arabów i osadnictwo zaczęto przeprowadzać w srebrnych dyrhemach. Pierwsze mennice pojawiły się w tak starożytnych miastach jak Baraba, Ispidzhab, Taraz. Surowcem do bicia były tutejsze kopalnie srebra położone w górnym biegu rzek Talas i Akhangaran.

1 EUR na 1 KZT harmonogram

FAQ

Jak przeliczyć Euro do Tenge kazachstańskie za pomocą kalkulatora?

Kalkulator Euro w Tenge kazachstańskie online jest łatwe w użyciu. Wystarczy wpisać wymaganą kwotę. jednostki walutowe, dzięki czemu dane są obliczane automatycznie.

Przelicznik online Euro na Tenge kazachstańskie

Konwerter walut online to narzędzie, które pozwoli Ci obliczyć stosunek aktualnych kursów walut do sumy świat na dziś.

Dynamika kursu wymiany

W ciągu ostatnich 7 dni kurs Euro do Tenge kazachstańskie zmienił się o 1.0269%, z na 1.0269 EUR na KZT.

W ciągu ostatnich 30 dni kurs Euro do Tenge kazachstańskie zmienił się o 2.4%, z 1.0029 na 1.0269 EUR na KZT.

W ciągu ostatnich 365 dni kurs Euro do Tenge kazachstańskie zmienił się o 24.1%, z 0.8278 na 1.0269 EUR na KZT.