Dolar amerykański na Tenge kazachstańskie

Aby przeliczyć Dolar amerykański na Tenge kazachstańskie, wprowadź wymaganą kwotę po lewej stronie konwertera. Aby odwrócić konwersję, należy zamienić waluty. Dolar amerykański na Tenge kazachstańskie można przeliczyć za pomocą konwertera walut Gidfinance-pl.com. Dane aktualizowane codziennie na naszej stronie - aktualny kurs USD do KZT pobierany jest z oficjalnych źródeł.

Kwota

Z

Do

1 USD = KZT

Aktualizacje informacji: 06.08.23 22:00

Aby obliczyć koszt przeliczenia waluty obcej, używamy kursów 152 walut z rynku światowego.

USD Dolar amerykański

Kraj zastosowania:
USA, Samoa Amerykańskie, Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Wyspy Dziewicze (USA), Timor Wschodni, Haiti, Guam, Wyspy Marshalla, Mikronezja, Palau, Panama, Portoryko, Mariany Północne, Wyspy Turks i Caicos, Ekwador

Waluta

USD

Kod

840

Symbol

$

Nominały monet w obiegu:
1, 50, 25, 10, 5 i 1 cent.

Nominały banknotów w obiegu:
100, 50, 20, 10, 5, 2, 1 dolar.

Odniesienie do historii:
Dolar amerykański jest oficjalną walutą kraju i jedną ze światowych walut rezerwowych. Nazwa „dolar” jest drugorzędna w stosunku do nazwy srebrnej monety europejskiej. Jego pojawienie się przypada na... okres od 1775 do 1783 (podczas wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych). Początkowo dolary miały jedynie formę monet, banknoty papierowe zaczęto drukować znacznie później. Do 1861 roku w Stanach Zjednoczonych nie było takiej struktury finansowej jak Bank Centralny. Oznacza to, że przez około 75 lat nie było kontroli nad emisją dolarów. Obrazy dolara są przed oczami wszystkich. Wszyscy wiedzą, że dolar jest ozdobiony portretami prezydentów i dużą liczbą symboli. Nic dziwnego, że ta waluta często staje się bohaterem teorii spiskowych. Banknoty federalne emitowane od 1861 roku do dnia dzisiejszego są prawnym środkiem płatniczym.

KZT Tenge kazachstańskie

Kraj zastosowania:
Kazachstan

Waluta

KZT

Kod

398

Symbol

Nominały monet w obiegu:
50, 20, 10 i 5 tiyn.

Nominały banknotów w obiegu:
10 tys., 5 tys., 2 tys., 1 tys., 500 i 200 tenge.

Odniesienie do historii:
Tenge kazachskie (kazachskie) jest narodową walutą Kazachstanu. Historia kazachskiego tenge rozpoczyna się 15 listopada 1993 roku, kiedy waluta została wprowadzona do obiegu. Wcześniej mieszkań...cy używali różnych środków walutowych. Ostatnią używaną walutą jest rubel sowiecki, który był w kraju, gdy Kazachstan był częścią ZSRR. Według archeologów pierwsze pieniądze, które pojawiły się na terytorium Kazachstanu, są pochodzenia chińskiego. I nie jest to zaskakujące, skoro kraj ten znajdował się na Wielkim Jedwabnym Szlaku łączącym Europę i Azję. Od VI wieku w obiegu pojawiają się monety władców tureckich. A od VIII wieku stepowi koczownicy w regionie byli najeżdżani przez Arabów i osadnictwo zaczęto przeprowadzać w srebrnych dyrhemach. Pierwsze mennice pojawiły się w tak starożytnych miastach jak Baraba, Ispidzhab, Taraz. Surowcem do bicia były tutejsze kopalnie srebra położone w górnym biegu rzek Talas i Akhangaran.

1 USD na 1 KZT harmonogram

FAQ

Jak przeliczyć Dolar amerykański do Tenge kazachstańskie za pomocą kalkulatora?

Kalkulator Dolar amerykański w Tenge kazachstańskie online jest łatwe w użyciu. Wystarczy wpisać wymaganą kwotę. jednostki walutowe, dzięki czemu dane są obliczane automatycznie.

Przelicznik online Dolar amerykański na Tenge kazachstańskie

Konwerter walut online to narzędzie, które pozwoli Ci obliczyć stosunek aktualnych kursów walut do sumy świat na dziś.

Dynamika kursu wymiany

W ciągu ostatnich 7 dni kurs Dolar amerykański do Tenge kazachstańskie zmienił się o 1%, z 0 na 1 USD na KZT.